Hakkımızda

Serhat Engül Hakkında Bilgi

Serhat Engül, 2004 yılından beri İstanbul Rehberler Odası‘na kayıtlı olarak çalışan bir profesyonel bir tur rehberidir. 15 yıllık meslek hayatında Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi pek çok ulustan yabancı ziyaretçiye rehberlik ederek İstanbul şehrini tanıtmıştır.

Otelcilik Kariyeri

Çelik Gülersoy‘un İstanbul’a kazandırmış olduğu tarihi butik otellerden Ayasofya Konakları ve Yeşil Ev‘de toplam 10 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev yaptı ve 2013 yılından itibaren rehberliğe geçiş yaptı.

Yeşil Ev Oteli

Yurtdışı (Outgoing) Rehberliği

2009 yılından itibaren yurt dışı turlarında grup liderliği yapıp, Hindistan, Endonezya (Bali Adası), Küba rotalarında uzmanlaştı. Sırt çantası ile çıktığı bireysel seyahatlerde ise Avrupa‘yı baştan başa gezdi ve bu seyahatlerini bilgilendirici birer Gezi Rehberi haline getirdi.

Hindistan Seyahati

Seyahat Yazarlığı

2015 yılında yayına giren Istanbul Clues isimli web sitesinde, İstanbul şehrini yabancı ziyaretçilere tanıtmak, İstanbul’un tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermek üzere onlarca İngilizce makale yayınladı ve bu makaleleri profesyonel fotoğraf kareleri ile süsledi.

Istanbul Clues, tüm dünyadan binlerce kişi tarafından ziyaret edilmekte ve şehrimizin tanıtımına ufak da olsa bir katkıda bulunmaktadır.

https://istanbulclues.com/

Istanbul Clues

2016 yılında yayına giren kişisel internet sitesi serhatengul.com‘un blog sayfasında tarih ve seyahat ile ilişkili yüzlerce makale bulunmaktadır.

https://serhatengul.com/

SerhatEngul.com

Yabancı Blog, Magazin ve Dergilerde Yayınlanan Yazılarım

Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden theculturetrip.com adresinde halihazırda yayınlanmış olan tarih ve seyahat makaleleri vardır. Istanbul Clues sitesindeki yazılar ise çeşitli ülkelerin (ABD, İngiltere, İran, Hindistan) magazin sayfalarında kendine yer buldu.

The Culture Trip
GoBackpacking.com
MP Group Stuff Magazine New York
Dave’s Travel Corner

Trip Advisor Müşteri Yorumları

2015’ten itibaren yayına giren Trip Advisor sayfasına, Serhat Engül ile tura çıkmış birçok yabancı ziyaretçi ayrıntılı teşekkür yazıları yazdılar.

TripAdvisor

İngilizce ve Türkçe Tur Rehberi

Fener Balat bölgesini gezecek yerli veya yabancı misafirleriniz için bilgili ve güvenilir bir tur rehberi arıyorsanız bizimle bu sayfadan irtibata geçebilirsiniz.

Serhat Engül ile İstanbul Turları

Serhat Engül, BarefootPlus Travel bünyesinde çalışmaktadır.

Türsab A Grubu Seyahat Acentesi

Cankurtaran Mh., Seyit Hasan Sk. No:11, 34122 Fatih/İstanbul